Jdi na obsah Jdi na menu
 


Program pro školy

   Křižovatky života aneb hudbou proti drogám

 Multimediální výchovný program " Křižovatky života " O dvou lidech…o dvou cestách…o dvou osudech…o dvou cílech, ale jen o jednom rozhodnutí.Eric Clapton a Jan Trunda - dva různé osudy, dvě různé životní cesty a přesto shodné životní poznání. Poznání, že život je velký a neopakovatelný dar a závislost jej zbavuje všeho, co k němu patří.

E. Clapton - britský kytarista, zpěvák a skladatel, představitel " bílého blues ", který je považován za jednoho z nejlepších světových kytaristů a který téměř polovinu života bojoval s drogovou závislostí a závislostí na alkoholu. V tomto emotivně laděném příběhu o kytaře, blues, alkoholu a drogách zazní nejlepší Claptonovy hity jako např. Tears in heaven, Cocaine, Crossroads - Křižovatky, Wonderful tonight a pod., které vystihují několik důležitých mezníků života. Kromě skladeb doplňují děj příběhu i videoukázky, obrázky, fotografie, vzpomínky E. Claptona v českém dabingu, dokumentující faktickou stránku věci, což dnes tvoří nepostradatelnou součást veřejné produkce multimediálního výchovného koncertu.

Jan Trunda - majitel úspěšné firmy, hudební skladatel, klávesista, zvukař, který měl dvě nahrávací studia, zakládal rádio Zlín a rádio Publikum, dlouholetý zvukař dnes již zesnulého zpěváka Pavla Nováka, který má čest hrát právě ve skupině Eric Clapton cover band. Do celého příběhu vnáší své životní poznání a svůj příběh rozvíjí paralelně z příběhem Erica Claptona. Deset let závislosti, která mu vzala vše, ukončené pokusem o sebevraždu. 

 

„…když jsem poprvé zvedl sluchátko telefonu, bylo to téměř jako by to má vlastní ruka náhle udělala sama. Dřív, než jsem jí v tom mohl zabránit. Byl jsem donucen, ale nevím, co mě vlastně nutilo. Slyšel jsem sám sebe, jak říkám nahlas „potřebuji pomoc“.  A vlastně jsem se nějak snažil nejprve polapit a zoufale zadržet ta slova, než vešla do telefonu.  A bylo to, jako bych se snažil sám sobě říct „ne, ty nepotřebuješ žádnou pomoc“, protože až do tohoto okamžiku jsem nikdy nikoho nepožádal o žádnou pomoc. Když jsem nastoupil na léčbu, byl jsem úplně slepý a neměl jsem tušení, co léčba vlastně je. Když jsem řekl, že potřebuji pomoc, měl jsem na mysli, že někdo ze mě prostě sundá to ohromné břemeno….“ řekl Eric Clapton ve své knize.


... probudil jsem se, proč je kolem tolik much a co to tak strašně smrdí, jako mrtvola? Jak se jmenuji, kde bydlím, v kterém roce jsem, kdo vlastně jsem?
Až po třech dnech na zadním sedadle auta v lesích Bílých Karpat jsem pochopil, že to jsem já. Živá mrtvola s popáleninami, neschopná pohybu i začátku všech myšlenek, z malou jiskérkou života. Života, zázraku kterého jsem si nevážil, a teď když pomalu umírám jsem křičel: „ já chci žít…pomoc!“. Má zkřivená ústa bolestí však nevydala ani hlásku. Jen kolébající koruny stromů a lehký závan větru mi ulevoval od bolesti a horečky, kterou jsem měl. Bože pomoz..
.myšlenka jako blesk, ty jsi Honza, stal se zázrak, vzpomněl jsem si na své jméno a ten zázrak trvá dokud budu žít. ..      Jan Trunda ze své připravované knihy.

 

  Pořadatelem programu je Občanské sdružení Blues BazAar a přerovská hudební skupina Eric Clapton cover band, která vlastní moderní, profesionální zvukovou i nástrojovou aparaturu, světelnou techniku, dále projektory a zařízení potřebná pro vizuální produkci. Skupina je 6-ti členná, hraje živě a nepoužívá žádné předem naprogramované samohrající hudební zařízení!

Cena pro žáky a studenty je 50,-Kč, pedagogický doprovod zdarma, délka koncertu je 70 minut.

 

 

krizovatky2.jpg 

 
 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< listopad / 2022 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 76982
Měsíc: 604
Den: 9